Ignorovaním volieb politické strany nepotrestáte

Autor: Braňo Ondruš | 5.3.2012 o 10:32 | (upravené 5.3.2012 o 13:43) Karma článku: 7,93 | Prečítané:  2020x

Rozumiem, že po kauzách akými sú Gorila či Sasanka mnohí stratili dôveru v politické strany, ale o to dôležitejšie je prísť v sobotu voliť. A možno o to viac využiť preferenčné hlasy. Ignorovaním volieb politické strany určite nepotrestáte. Maximálne tak sami seba.

V sobotňajších voľbách pôjde o veľa. Budeme rozhodovať o tom, kam bude smerovať naša krajina v najbližších rokoch. Každý jeden hlas bude rozhodovať, preto by sme sa na voľby nemali vykašľať. Chápem ľudí, ktorí sú s dnešným smerovaním spokojní – tí naozaj nemajú dôvod nechať sa v sobotu vytrhnúť z bežného voľného dňa. Ale ak s tým, ako to dnes u nás vyzerá a čo sa tu deje spokojní nie ste, 10. marca by ste to mali ísť vyjadriť do volebnej miestnosti.

A takých je nás veľa. Rozumiem, že po kauzách akými sú Gorila či Sasanka mnohí stratili dôveru v politické strany. Možno o to dôležitejšie je využiť preferenčné hlasy. Krúžkovaním kandidátov dáte šancu ľuďom, ktorým dôverujete, ale ignorovaním volieb politické strany určite nepotrestáte. Navyše je neférové tvrdiť, že každý poslanec či každý kandidát na poslanca je sprofanovaný, ako to s obľubou vyhlasuje I. Matovič o poslancoch Smeru. O politikoch svedčia ich činy, nie veľkohubé vyhlásenia a teatrálne gestá.

Platí to aj o dosluhujúcej vládnej koalícii a jej predstaviteľoch, vrátane spomínaného I. Matoviča. Aj on svojimi hlasovaniami podporoval zvyšovanie daní i pre najchudobnejších, zdražovanie - najvyšší rast cien v EÚ, pokles reálnych príjmov zamestnaných i dôchodcov, zneužívanie nadčasovej práce a menej práv pre zamestnancov, či rekordnú nezamestnanosť, alebo štátny rozpočet bez podpory bytovej výstavby cez štátny fond. Pravo-stredová vláda zložená z navzájom rozhádaných nasilu zlepených strán za sebou zanecháva každý mesiac viac a viac ľudí bez práce, zastavenú výstavbu diaľnic, klesajúcu životnú úroveň, o pošramotenom imidži Slovenska v zahraničí ani nehovoriac.

O to nebezpečnejšie je vyhlásenie M. Dzurindu, ktorý si je istý, že ak občania dajú vo voľbách šancu zostaviť opäť nasilu zlepenú pravicovú vládu, aj KDH a Most-Híd sa pripoja. Táto alternatíva je reálna. Ale viete si predstaviť, ako by fungovala a čo by asi tak dokázala meniť koalícia, v ktorej popri M. Dzurindovi či I. Miklošovi nebude chýbať exhibicionista I. Matovič či Kočnerov kamarát R. Sulík?

V nasledujúcom volebnom období nás čakajú ťažké a dôležité rozhodnutia, ktoré bude treba robiť bez váhania. Preto potrebujeme stabilnú a akcieschopnú vládu a v nej politikov, ktorí vedia rozlíšiť schôdzu Národnej rady od narodeninovej párty (Sulík), novinárom svoje argumenty vysvetľujú, nie odpočúvajú ich (Galko), nepovažujú invalidov a nezamestnaných za príživníkov (Mihál), pri príjme 14-tisíc eur mesačne kupujú byty za trhové ceny (Figeľ), či nelikvidujú dlhoročne budované zahraničné vzťahy (Dzurinda).

Pre zlepšenie situácie ľuďom musí štát garantovať aspoň minimálne istoty. Viem to zo stretnutí s občanmi zo všetkých našich regiónov, všetkých vekových kategórií, oboch pohlaví. Odkedy som sa stal poslancom, každý mesiac som absolvoval výjazdy do škôl, fabrík, domovov dôchodcov. Nezriedka som sa stretával s vysokoškolsky vzdelanými ľuďmi pracujúcimi za minimálnu mzdu, či mladými rodinami bez vlastného bývania. Akú, aspoň základnú istotu majú títo ľudia do budúcnosti?

Aj z tohto dôvodu v sobotu 10. marca nesmie zvíťaziť apatia. Každý hlas môže rozhodnúť. Ja osobne stavím na stabilitu a istoty.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Z Nemecka urobila Merkelová hýbateľa Európy

Angela Merkelová bola v posledných rokoch tvárou Európskej únie. Bez domáce podpory to bude mať oveľa ťažšie.

ŠPORT

Nórsky divák nevedel, že Sagana na Tour de France vylúčili

Ľudia v Nórsku si majstrovstvá sveta v cyklistike užívajú.


Už ste čítali?